A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Голованівський професійний ліцей
Кіровоградської обласної ради

Хто такі Чатові онлайн?

Дата: 15.05.2024 17:18
Кількість переглядів: 37

Вебсайт «Чатові онлайн» розробляється командою волонтерів із Благодійної організації Ukrainian IT HUB за підтримки Акселераційної програми Act to Support проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.

Чатові онлайн це проєкт який входить до екосистеми BRAMA, започаткованої волонтерами та небайдужими громадянами ще у 2019 році і наразі функціонує за підтримки Департаменту кіберполіції, головною ідеєю якого є протидія інформаційній експансії ворога.

 БРАМА - це  синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Виділивши декілька хвилин в день кожен може стати справжнім воїном кіберфронту долучившись за наступним посиланням:

https://t.me/+u_aE9Ny-_x1kMGZi

Веб сайт «Чатові онлайн» створено як альтернативу Telegram, який об’єднуватиме декілька напрямків діяльності для більшого зацікавлення та залученості користувачів.  

 

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають бути завжди обачні та вміти вчасно розпізнати поширення фейків.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.

Що ми пропонуємо?

Ми вирішуємо проблему кількісно та якісно.

КІЛЬКІСНО зменшуємо медіаприсутність росіян в соціальних мережах.

З початку діяльності проєкту BRAMA, користувачі надіслали понад 150 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати. Це є блок сайту, який буде частково дублювати діяльність телеграм каналу із більш зручною навігацією, а також можливістю відслідковувати свій прогрес із блокування.

Що ми пропонуємо:

  1. можливість повідомити про джерело пропаганди, для подальшого його блокуванням;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долучення до масового надсилання скарг;

 

Станом на квітень 2024 року учасниками проєкту BRAMA заблоковано понад 28 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

ЯКІСНО ми вчимо виявляти і недовіряти ворожому контенту
Освітня частина проєкту спрямована, перш за все, на навчання базово необхідних у 2024 році навичок з кібербезпеки, медіа грамотності, боротьби з онлайн-шахраями, а також основ з криптовалют та OSINT (розвідка з відкритих джерел).
 
У нас ви дізнаєтесь про схеми онлайн-шахрайства та способи боротьби з ними, при чому список цих шахрайств є активно оновлюваним та завжди актуальним.


Також, ви зможете дізнатися про так званих «Інфоперевертнів» — канали російських осередків пропаганди, які намагаються видавати себе за «альтернативну позицію серед українців».

Освітній блок, в якому буде розміщено лекційні матеріали та тестові завдання до них. Кожен користувач матиме особистий кабінет для можливості відслідковування свого прогресу, а за результатами успішного складання тестових завдань, отримуватиме сертифікат про успішне проходження того чи іншого модулю. Наразі планується 5 освітніх блоків, що у подальшому будуть оновлюватись та доповнюватись.


Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон та трохи часу, який ви готові приділити для важливої справи.

Як зареєструватися на сайті Чатові онлайн?

За QR-кодом доступна сторінка реєстрації на сайті:

https://chatovi.online

 

Вебсайт «Чатові онлайн» розробляється Ukrainian IT HUB за підтримки Акселераційної програми Act to Support проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.

Допоможи протидіяти інформаційній експансії ворога — доєднуйся до нашої спільноти небайдужих громадян. Разом ми вже заблокували тисячі осередків ворожої пропаганди. Твоя участь може стати вирішальною на шляху очищення українського медіапростору!


Переходь від мрій до дій!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень