A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Голованівський професійний ліцей
Кіровоградської обласної ради

Вплив батьків на вибір професії дитиною

Дата: 09.04.2024 13:33
Кількість переглядів: 40

Вплив батьків на вибір професії дитиною

Нема батьків, які не бажали б своїм дітям добра. Тому вплив батьків на вибір професії їх дітьми безумовний. Опитування школярів показали, що для них поради батьків щодо вибору життєвого шляху мають більше значення, ніж рекомендації школи, вчителів. Але щиро бажаючи щастя своїм дітям у виборі професії, батьки можуть і помилятися. І ці помилки часом неприємно позначаються на долі дітей.

 

Очевидні помилки батьків:

Наприклад, не можуть зіставити бажання дітей з їх реальними можливостями, при цьому нерідко переоцінюючи здібності своїх синів і дочок. Таким чином, у своїх дітях, багато батьків знаходять реалізацію їх власної мрії, нав'язуючи їм справу, яким не довелося займатися самим.

Деякі батьки виявляють бурхливу турботу про «вигідному», «зручному» пристосуванні своїх синів і дочок у їх дорослому житті, наполягаючи на тому, щоб вони вибрали престижну, на їхню думку, професію. Вони впевнені, що вони, батьки, як ніхто, знають, що потрібно їх дитині, що для неї краще.

Допомагати розвитку здібностей дітей, звичайно, потрібно, але нав'язувати свою волю, не слід. Підлітки надзвичайно потребують допомоги, але в той же час вони вважають себе вже дорослими і не терплять диктату, тиску. Потрібно знайти «золоту середину» між ініціативою дитини та активною участю батьків. Крайня позиція: «Нехай все вирішує сам» і «Що він без мене вирішить» - в кінцевому рахунку може привести до відчуження між дітьми і батьками.

 

Серед умов успішної взаємодії батьків з дитиною можна виділити наступне:

  •  Знання батьками інтересів та потреб дитини;
  •  Вміння зміцнити співпрацю в досягненні спільної мети;
  • Спілкуватися з дітьми нестандартно, природно;
  • Глибоко «по-справжньому» відчувати дитину, бути готовими та здатними до співпереживання, ставати на позицію дитини, бачити в ній особу;
  • Вміння керувати собою, своєю поведінкою, почуттями, виключити у взаєминах з дітьми грубість, авторитарність, повчальність, панібратство.
  • Завдання дорослого - допомогти підлітку дорослішати поруч з ним, бути потрібним своїй дитині, а значить, бути завжди налаштованим «на її хвилю», не йти від важких питань, чуйно вловлюючи найменші, але такі важливі перепади його емоцій.

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень