A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Голованівський професійний ліцей
Кіровоградської обласної ради

Історична довідка

Історична довідка про навчальний заклад


ПТУ № 38 смт. Голованівськ було засноване як училище механізації сільського господарства № 8 в 1963 році на основі Постанови Ради Міністрів УРСР від 14 червня 1963 року № 704 і рішення виконкому Кіровоградської обласної Ради депутатів трудящих № 301 від 23 липня 1963 року з метою поліпшення планомірної підготовки кваліфікованих механізаторських та інших виробничих кадрів для колгоспів і радгоспів та професійного навчання молоді, яка після восьмирічної школи не продовжувала навчання в середній школі. З 1976 року училище реорганізоване в середнє і проводить підготовку кваліфікованих спеціалістів за програмами СПТУ з терміном навчання 3 роки з наданням повної загальної середньої освіти.
Училище сільськогосподарського профілю. Загальна площа приміщень 6670 кв. м., в т.ч. навчальних 2598 кв. м. Навчальний корпус, їдальня типові. З грудня 1981 року діє типовий гуртожиток на 350 місць, в якому створені всі умови для навчання і відпочинку учнів. При гуртожитку створений військово-патріотичний музей "Пам'ять", діяльність якого допомагає формувати моральні якості учнів.
На ділянці, площею 2,8 га розташовано навчальний полігон, на якому побудовано приміщення слюсарного цеху, токарного цеху, чотири навчальні кабінети, клас гарячих регулювань двигунів, розташована сільськогосподарська та інша техніка, силами майстрів училища побудовано сучасний автодром, який є найкращим в області. В училищі є навчальне господарство, земельні угіддя якого становлять 273 га, на яких відпрацьовуються учнями практичні навички по вирощуванню сільськогосподарських культур. Матеріальна база училища поповнилась сучасною технікою: 6 -ма комп'ютерами, відеокамерою, відеоплеєром, телевізором, фотоапаратом, 2 ксероксами. Створено комп'ютерний клас, 16 комп'ютерів. Матеріально-технічна база училища сприяє якісній професійній та загальноосвітній підготовці учнів.
Училище здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників слідуючи професій: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автотранспортних засобів кат."В","С", електромонтер по ремонту та обслуговуванню електроустаткування; з 1999 року готує кухарів-кондитерів, а з 2006 - операторів компютерного набору, конторський службовець. За час існування училища підготовлено більше 12000 кваліфікованих спеціалістів.
Великий внесок в створення та розвиток училища внесли Соханєвич В.Б. (перший директор, який працював з 1963 по 1974 рік), Рибак Г.П. (директор з 1974 по 1983 рік), Петренко М.М. (заступник з Нвиробничої роботи в даний час) Гончарук A.B. (бувший ст. майстер), Гончаренко В.А. (викладач спецдисциплін), Гербіченко О.В. (майстер в/н), які, працюючи з перших днів створення училища багато зробили для його становлення.
Гордістю училища завжди була художня самодіяльність. Художні колективи займали призові місця серед колективів області України і виступали не тільки на обласних , а й на столичній сцені, а соліст вокального чоловічого ансамблю "Джерело" Гербіченко О.В. в 1999 році був нагороджений Почесною Грамотою та нагрудним знаком Кабінету Міністрів України.

 Більшість випускників училища самовіддано працюють в сільському господарстві, у фермерських господарствах, в РЕСі, а деякі з них нагороджені урядовими нагородами.

Фото без опису

 

 

 

 

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень